25 Ekim 2013 Cuma

Sisters Mix and Match


Hello everybody and happy friday!! Today i am sharing my second shoots from my parents summer house at Didim as i told before on my last post. We were really enjoy as a family while shooting with my sister. With these photos i have a chance to introduce my baby sister Gülce. I know she is really tall but she is my only little baby sister.(i am 12 years older than her)
These shoots are about mixing and matching prints and shapes which is a going on even now on trend from last summer and also which i really really love so much and made a board on Pinterest about it!
Anyway we loved shoot and these photos i hope you like too.
Happy weekends!!

Herkese merhaba ve mutlu cumalar!! Bugün daha önceki postumda bahsettim üzere ailemin yazlığında Didim'de gerçekleştirdiğimiz ikinci çekimi paylaşıyorum sizinle. Kardeşimle birlikte bu çekimi yaparken ailecek çok ama çok eğlendik. Fotoğraflar kadar çekim arkası da çok güzeldi!! İşte benim küçük kardeşim Gülce ile de bu vesile ile tanışmış oldunuz. Kendisinin benden bu kadar uzun olduğuna bakmayın benim minik minicik bitanecik kardeşimdir. (aramızdaki yaş farkı 12!!) 
Bu çekimi, geçen yaz sezonundan  bu yana devam eden ve çok ama çok sevdiğim hatta üzerine Pinterest'te bir tablo oluşturduğum; şekilleri ve desenleri karıştırarak eşleştirme olarak Türkçe'ye çevirebileceğim trend üzerine yaptık. Biz çok sevdik ve gerçekten çok eğlendik umarım siz de beğenirsiniz.
Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle!!

Bengü > Gömlek/Shirt - Mango 
                  ŞortEtek/Skort - Bershka
                         Ayakkabı/Sneakers - Converse

Gülce > Gömlek/Shirt - Koton 
                  ŞortEtek/Skort - Bershka
                          Ayakkabı/Sneakers - Converse


                         

 yes for selfies :))


2 yorum:

  1. Very very nice pictures! How you can be 12 years older, wow...
    I realy like the stil of both of you!
    Regards Aziza

    YanıtlaSil